Kopumā pastāv diezgan daudz komandu sporta veidu, taču turpmāk apskatīsim basketbolu, futbolu, hokeju un volejbolu.
Basketbols (angļu: basketball) ir komandu sporta veids, kurā piedalās divas komandas (katrā komandā ir pieci spēlētāji). Katras komandas mērķis ir iemest basketbola bumbu pretinieku grozā, kā arī neatļaut pretinieku komandai kontrolēt bumbu vai iegūt punktus. Tā komanda, kas spēles laikā ieguvusi vairāk punktu, ir uzvarējusi. Ja rezultāts ir vienāds, tad tālāk seko spēles pagarinājums.
Basketbolu pārsvarā spēlē telpās (basketbola laukumos). Basketbola laukums ir ierobežots laukums, kurā notiek basketbola spēle. Basketbola laukumu izmērus un līniju izvietojumu nosaka starptautiski noteikumi. Šie izmēri ir atšķirīgi – FIBA (Starptautiskā basketbola federācija) laukuma izmēri ir 28 x 15 m, savukārt NBA (Nacionālā basketbola asociācija) — 28,65 x 15,24 m. Amatieru basketbolā laukumu izmēri arī var būt atšķirīgi.
Precīzu soda metienu basketbolā novērtē ar vienu punktu, metiens no laukuma tiek novērtēts ar diviem punktiem, bet metiens aiz trīspunktu līnijas tiek novērtēts ar trīs punktiem.
Basketbols kā spēle aizsākās 1891. gadā ASV, Springfīldā (pilsēta, kas atrodas Masačūsetsā), pateicoties Springfīldas koledžas fiziskās audzināšanas instruktoram Džeimsam Neismitam. Viņš vingrotavas balkonam piestiprināja divus augļu grozus, kuros audzēkņiem vajadzēja iemest bumbu. Ar šo spēli viņš vēlējās padarīt interesantākas sporta stundas. Džeimsam tas arī izdevās, un beigu beigās basketbols ļoti strauji ieguva popularitāti ASV, un nedaudz vēlāk tas attīstījās arī citur pasaulē. Basketbolu ir iecienījuši arī daudzi skatītāji.
Futbols (angļu: football) ir viens no populārākajiem komandu sporta veidiem pasaulē, kurā piedalās divas komandas (katrā komandā ne vairāk par 11 spēlētājiem; viens no šiem spēlētājiem ir vārtsargs).
Futbolu spēlē uz taisnstūra laukuma (parasti šis laukums ir zālājs vai mākslīgais zāliens), kura izmēri ir 105 x 68 metri. Šo laukuma izmēru noteica FIFA (Starptautiskā futbola federāciju asociācija) sanāksmē Šveices pilsētā Cīrihē.
Futbola spēles mērķis ir gūt pēc iespējas vairāk vārtus, iesitot bumbu pretinieka vārtos. Vārtsargs ir vienīgais no visiem spēlētājiem, kurš var pieskarties bumbai ar rokām. Pārējie spēlētāji spēles laikā, lai kontrolētu bumbu, var izmantot tikai kājas, precīzāk, pēdas. Tā komanda, kas ieguvusi visvairāk vārtu, ir uzvarējusi.
Ja spēles rezultāts beigās ir vienāds, tad tiek paziņots “neizšķirts”, kam tālāk seko pagarinājums un/vai 11 metru soda sitienu sērija.
Mūsdienu futbola sporta spēle tika pilnveidota Anglijā. 1863. gadā izstrādātie spēles noteikumi lika pamatus futbola spēlei, kuru spēlē mūsdienās.
Hokejs (angļu: hockey) ir komandu sporta veids, kuru spēlē uz ledus. Hokeja komanda parasti sastāv no 6 spēlētājiem – 3 uzbrucējiem, 2 aizsargiem un 1 vārtsarga. Hokejs ir ātrākais komandu sporta veids pasaulē, jo spēlētāji uz slidām var sasniegt ļoti lielus ātrumus.
Spēles mērķis ir gūt pēc iespējas vairāk vārtus ar speciālu nūju palīdzību, iesitot ripu (speciālu gumijas disku) pretinieka vārtos.
Hokejs ir kļuvis ļoti populārs visā pasaulē, it īpaši valstīs, kurās ir vēss klimats, lai gan mūsdienās tam nav nekādas lielas nozīmes. Tāpat ir arī ar slēpošanu, piemēram, neskatoties uz to, ka Latvija nav kalnu zeme, šeit var nodarboties arī ar kalnu slēpošanu. Tāpat ir ar hokeju – nav vajadzīgs ārā liels sals, lai spēlētu hokeju, jo hokeju var spēlēt slēgtās hallēs, kurās var nodrošināt vajadzīgo temperatūru.
- gada 3. martā pirmo reizi tika sarīkota (organizēta) hokeja spēle, un šī diena tiek uzskatīta par modernā hokeja “dzimšanas dienu”.
Volejbols (angļu: volleyball) ir komandu sporta veids, kurā piedalās divas komandas. Volejbola laukuma vidū ir tīkls, kas sadala laukumu divās vienādās daļās.
Spēlētājiem ir jānogādā volejbola bumba pretinieka laukuma pusē un jāspēlē tā, lai tā arī piezemētos pretinieku laukumā. Spēlētāji savā starpā nedrīkst izveidot vairāk kā trīs piespēles.
Volejbols radās 1895. gadā ASV, pateicoties sporta skolotājam Viljamam Dž. Morganam. Latvijā volejbolu kā spēli ieviesa amerikāņu Jaunekļu kristīgās savienības (YMCA) darbinieki. Pirmās spēles notika Rīgā un Rēzeknē 1921. gadā, bet pirmā starptautiskā spēle notika 1923. gadā ar Igauniju.
Pastāv vairākas volejbola variācijas – minivolejbols, pioniervolejbols un pludmales volejbols. Pludmales volejbols ir iekļauts arī Olimpiskajās spēlēs jau no 1996. gada.