Sākot nodarboties ar jebkuru jaunu sporta veidu diezgan drīz parādās jautājums par sporta ekipējuma iegādi un tā vajadzību. Šādos brīžos būtu vērts apdomāt, cik pamatota ir šī vajadzība un vai šo lietu iegāde maz atmaksāsies ilgākā laika posmā.

Protams, ka pirkuma veikšanai par labu liek spriest fakts, ka šis īpašais ekipējums palīdzēs būt drošākam uz spēles laukuma, tomēr ne visiem ir šādi lieki finansiāli līdzekļi vairāku simtu eiro daudzumā, lai spētu veikt šos pirkumus, tādēļ ir ieteicams rūpīgi izvērtēt to nepieciešamību.

Pirmkārt, būtu jāpadomā par Jūsu nodarbošanās nopietnību – vai Jūs esat hobija spēlētājs, kurš ar florbolu labprāt nodarbojas brīvajā laikā, vai arī florbols ir kļuvis vai drīzumā kļūs par Jūsu profesionālo nodarbošanos, no kā izriet bieža piedalīšanās sacensībās, kur katra Jūsu kustība un snieguma nianse būs no svara.

Salīdzinot ar citiem sporta veidiem, florbola spēlēšanai spēlētājam ir nepieciešams pavisam nedaudz – nūja, kas ir taisīta no kāda viegla materiāla, piemēram, plastmasas, stikla šķiedras vai karbona – materiāla, kas ir iecienīts profesionālo spēlētāju vidū – un spēlei atbilstošs apģērbs, kā arī īpaša florbola bumbiņa; profesionāliem florbola vārtsargiem ekipējumu papildina arī ķivere un ar īpašu tehnoloģiju veidotas bikses un krekls, kas samazinās bumbiņas radīto triecienu. Profesionāļiem nāksies investēt oficiālajā komandas formā un vārtsargiem – atbilstošajā ekipējumā, tomēr hobija līmeņa spēlētājiem pietiks vien ar ērtu sporta apģērbu un apaviem, kas nāk no pašu skapja.

Otrkārt, ir jāizvērtē savas reālās finansiālās iespējas. Ja rocība ļauj, tad var visu ekipējumu pirkt jaunu, tomēr, ja brīvo līdzekļu nav tik daudz, tad vairākos Latvijas portālos vai sociālo tīklu forumos ir iespējams iegādāties lietotu inventāru, kas izmaksās ievērojami mazāku naudas summu. Cilvēkiem, kuri ar florbolu nodarbojas tikai vaļasprieka līmenī, visbiežāk nav arī nepieciešamības iegādāties pašiem savu nūju un bumbiņu, jo tās parasti nodrošina sporta halles un nami, kuros tiek sniegta iespēja šo sporta veidu spēlēt.